30-lecie Hospicjum św. Kamila

Niedziela 19 czerwca była szczególnie ważna dla naszej Wspólnoty! To właśnie dziś świętowaliśmy 30-tą rocznice powstania Hospicjum św. Kamila!!!

Wspólnota wolontariuszy oraz sympatyków zgromadziła się na Mszy Świętej w intencji całej rodziny hospicyjnej, którą celebrował Przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. Józef Figiel SDS. Do modlitwy dołączyli także byli oraz obecni kapelani Hospicjum: ks. Andrzej Drogoś SDS, ks. Grzegorz Jabłonka SDS, ks. Andrzej Pacholik SDS, ks. Edward Lasek SDS oraz proboszcz parafii ks. Michał Pastuszka SDS.

Ks. Prowincjał podczas kazania, nawiązując do Ewangelii podkreślił, że wolontariusze żyją, ale i pomagają swoim podopiecznym żyć słowami samego Chrystusa: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia weźmie swój krzyż i niech Mnie naśladuje."

Pod koniec Mszy Świętej szefowa Hospicjum dr Anna Byrczek podziękowała Salwatorianom, którzy byli i są bardzo otwarci na współpracę i posługę w Hospicjum. Tradycyjnie nagrodzeniu zostali także zasłużeni wolontariusze naszego Hospicjum.

Dalsze świętowanie odbyło się na wspólnej agapie, w radości, wśród życzeń, wspomnień i pysznego poczęstunku.

 

Wolontariusze podziękowali szefowej, za ogromne poświęcenie i matczyną opiekę nad wszystkimi. Dr Anna odebrała podziękowania w asyście pierwszego kapelana Hospicjum ks. Andrzeja Drogosia, który na co dzień posługuje na Słowacji (także w hospicjum).

Z okazji jubileuszu powstała specjalna broszura zawierająca m.in. informacje dotyczące działalności naszego Hospicjum oraz wspomnienia wolontariuszy i rodzin podopiecznych. 

Na koniec spotkania wyświetlony został film o naszym Hospicjum.

Zachęcamy do obejrzenia filmu pod adresem:

https://youtu.be/B8t3DIGpDGk

 

Dzięki Bogu i wszystkim ludziom dobrej woli za 30 lat Hospicjum św. Kamila!!!

Nasze hospicjum

Stowarzyszenie
"Hospicjum św. Kamila
w Bielsku-Białej"

ul. NMP Królowej Polski 15
43-300 Bielsko-Biała
tel. 33/ 811 03 67
e-mail: zarzadkamilbb@vp.pl

NIP 547-210-59-44
REGON 241158869

Konto bankowe
ING Bank Śląski
nr 15 1050 1070 1000 0023 4115 9347

wpis do Księgi rejestrowej
podmiotów wykonujących

działalność leczniczą
pod nr 000000025415

Polecamy