Przyznane Hospicjum nagrody

Rok 1996
Nagroda specjalna
Laurów Umiejętności i Kompetencji przyznana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach za niespotykane w dzisiejszych czasach ogromne poświęcenie w niesieniu pomocy chorym w terminalnym okresie ich choroby nowotworowej; za udzielanie ich rodzinom wsparcia prawnego, organizacyjnego a przede wszystkim duchowego; za organizowanie systematycznego samoszkolenia dla uczestników hospicjum i ich rodzin.

Rok 2008
Nagroda Imienia św. Kamila - Światowy Dzień Chorego 2008 r. -
„za miłość do bliźniego, ofiarną służbę i godną naśladowania - szlachetną postawę osób pracujących w hospicjum” w kategorii „instytucje, stowarzyszenia i organizacje będące wzorcem opieki nad chorymi i ich rodzinami” przyznany przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej we współpracy z Zakonem Posługującym Chorym – ojców Kamilianów.

Rok 2014
Nagroda w V edycji Konkursu „Marka-Śląskie”
w kategorii organizacje pozarządowe z podziękowaniem za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego przyznana przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Gliwicach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Rok 2017
- Podziękowania Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka
za dotychczasową współpracę, życzliwość oraz zaangażowanie; wyrazy uznania za prowadzoną działalność, która jest dziełem dobrego serca i świadectwem głębokiego humanitaryzmu.

- Podziękowania Ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego - Jesteście w naszym środowisku autentyczną żywą Ewangelią, „wyciągniętą ręką Chrystusa”, ponieważ nosicie w waszych sercach miłość gotową służyć. Przez waszą szlachetną posługę dajecie dojrzałe świadectwo wiary i wpisujecie się znakomicie w dzieło nowej ewangelizacji.